Ebike da fuoristrada Peak 2600w a doppio motore
Combo alati
Choose your plan
Size & Fit
Select your height.
Select your height.
Learn about More Features
| General Info | |
|---|---|
| Model Name | Wildeway Soared |
| Frame | High-Carbon Steel |
| Full Suspension | Horst-link Rear Suspension and 80MM Front Fork |
| Size Guide | |
|---|---|
| User Height Range | 5'2'' ~ 6'4'' |
| Seat Height Range | 35.4"-42.5" |
| Speed & Range | |
|---|---|
| Max Speed (Default) | 32 MPH |
| Max Speed Adjustable Range | 10~32 MPH |
| Throttle Range | 35 Miles |
| Pedal Assist Range | 90 Miles |
| E-system | |
|---|---|
| Front Hub | 48V, 750W, 1300W (peak), 68Nm |
| Rear Hub | 48V, 750W, 1300W (peak), 68Nm |
| Battery | 48V, 30Ah (1440Wh), IPX6, Certificated by UL 2271 |
| Cell | Samsung/LG 21700 cell |
| Charger | 54.6V 3A Fast Charger |
| Display Type | LCD Color Display |
| Sensors | Cadence Sensor |
| USB Port | USB Type-C phone charge |
| Throttle Assist | Half-twist |
| Pedal Assist | 5 PAS Levels |
| Front Light | 600LM LED, Adjustable angle |
| Rear Light | Braking Indicator and Turn signal |
| Water Resistant | IPX 65 |
| Wheels | |
|---|---|
| Rims | Aluminum alloy |
| Tire | 26"x4.0" puncture-resistant tires |
| Brake | Hydraulic Disc Brakes |
| Rotors | 180mm front / 180mm rear |
| Brake Levers | Aluminum Alloy, with power cutoff |
| Weight & Dimensions | |
|---|---|
| Bike Weight | 48.3 kg / 106.5 lbs |
| Max Bike Load | 225 kg / 500 lbs |
| Rear Rack Load | 50 kg / 110 lbs |
| Bike Dimensions | 79.5*28.7*45.6 inch |
| Drivetrain | |
|---|---|
| Chainrings | 52T narrow-wide chainring |
| Crankset | Aluminum Alloy, 170mm |
| Cassette | 7-speed, 14-28T |
| Chain | KMC 7-speed |
| Rear Derailleur | SHIMANO, 7-speed |
| Shift Lever | SHIMANO, 7-speed |
Impossibile caricare la disponibilità di ritiro
Caratteristiche e dettagli
● Batteria a lunga autonomia 48V 30Ah (1440Wh) con celle 21700
● Doppio motore con potenza di picco 2600W
● Velocità massima 51 km/h
● Assistenza alla pedalata a 5 livelli, modalità Camminata, ricarica USB
● Pneumatico spesso 26*4.0"
● Sospensione completa
● Shimano 7 velocità
Spedizione e Garanzia
Spedizione gratuita negli Stati Uniti ad eccezione di Alaska, Hawaii, Porto Rico e altri territori statunitensi.
Prova di 15 giorni - Restituiscilo se non sei soddisfatto al 100% del tuo acquisto. Si applica la tariffa di rifornimento.
Garanzia di 1 anno - la nostra garanzia di 1 anno, leader del settore, copre anche tutti i componenti elettrici. Vedi i dettagli qui.
Cosa include
Wildeway SOARED Ebike
Manuale e guida rapida
Strumenti per aiutarti ad assemblare la bici
Batteria, Caricabatterie, Luce anteriore e posteriore, Display, Parafango anteriore, Fascette stringicavo, Cavalletto e Pedali sinistro e destro
Free Shipping
15-day Trial
1-Year Warranty
Calculate Your Range
See how far you can go based on pedal assist levels.
Select Pedal Assist Level (PAS):
*Estimates based on rider weight 80kg, flat road at 33℃. Actual range may vary.
Motor & Performance
Effortless Power for Every Rider
Range · Power · Certified
Safety Certified Battery
Precision · Safety · Confidence
Dual Hydraulic Brakes
Comfort & Stability
Full Suspension System
Specification & Geometry
Specification
Frameset
E-system & Drivetrain
Wheels
Speed & Range
Accessories
Weight & Dimensions
Geometry

















